Wstęp deklaracji
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej https://www.zdw.krakow.pl/.
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie (w skrócie ZDW):
Telefon: +48 (12) 44-65-701, (12) 637-28-79
E-mail: sekretariat@zdw.krakow.pl
Adres korespondencyjny: ul. Głowackiego 56, 30-085 Kraków
zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej https://www.zdw.krakow.pl/ zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Data publikacji strony internetowej: .
Data ostatniej istotnej aktualizacji: .
Stan dostępności cyfrowej
Strona internetowa https://www.zdw.krakow.pl/ jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu wyłączeń wymienionych poniżej:
- zamieszczone na stronie publikacje w formie plików PDF nie są dostępne cyfrowo w całości: zostały opublikowane przed 2018-09-23 lub nie są wykorzystywane do realizacji bieżących zadań ZDW,
- część z publikowanych zdjęć nie posiada opisu alternatywnego: zostały opublikowane przed 2018-09-23 lub nie są wykorzystywane do realizacji bieżących zadań ZDW.
Strona posiada następujące ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami:
- posiada określony atrybut <lang>,
- większość obrazków i linków posiada opis alternatywny w atrybucie „alt”,
- nie używa tabel to budowy szkieletu strony,
- posiada odpowiedni kontrast (min. 4 do 1),
- używa list określonych i nieokreślonych do budowy elementów nawigacji,
- używa znaczników nagłówków do budowy i podziału treści,
- pozwala na znaczne powiększenie treści za pomocą narzędzi popularnych przeglądarek.
Przygotowanie deklaracji dostępności
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot zewnętrzny o nazwie GTHST Michał Łuszcz, 39-110 Wielopole Skrzyńskie 490, NIP: 818 160 84 87, Regon: 180800436, e-mail: office@gthst.net, tel. 727 932 332
Oświadczenie sporządzono dnia .
Data przeglądu oświadczenia: .
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Krakowie do realizacji spraw w zakresie dostępności cyfrowej wyznaczony został Krzysztof Wandas, e-mail: k.wandas@zdw.krakow.pl, telefon: +48 12 44 65 762 (dotyczy powiadomień o braku dostępności cyfrowej oraz żądań zapewnienia dostępności cyfrowej).Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Dostępność architektoniczna
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie posiada siedzibę przy ul. Głowackiego 56 w dzielnicy Bronowice. Z Dworca Głównego do ZDW można dojechać liniami tramwajowymi nr 4,14, 24 (przystanek Głowackiego, około 650 metrów od ZDW) oraz szybką koleją aglomeracyjną (przystanek Kraków Łobzów, około 700 metrów od ZDW).Do budynku ZDW prowadzi wejście główne usytuowane na wysokim parterze schodami o 11 stopniach. Osobom z niepełnosprawnością ruchową / na wózkach dostęp z pomocą portiera umożliwia pionowy podnośnik platformowy zlokalizowany z boku budynku. Na parterze jest toaleta dla osób niepełnosprawnych. Przestrzenie komunikacyjne budynku są wolne od barier poziomych i pionowych (komunikacja pozioma – korytarze na jednym poziomie, komunikacja pionowa – winda). Zapewniona jest w sposób głosowy informacja na temat rozkładu pomieszczeń w budynku – portier.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
Aplikacje mobilne
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.malopolska.mka.imka
https://apps.apple.com/pl/app/imka/id1037783481?l=pl
Deklaracja dostępności iMKA